ZKwP Łódź - Wszystkie prawa zastrzeżone - 2023
Szkolenia i egzaminy
Agility
 Regulaminy Agiliti
 
pliki do pobrania
Regulamin Agiliti ZKwP
Regulamin Agility FCI
Regulamin zajęć Agiliti
Zajęcia dla początkujących (grupowe z instruktorem):
Kurs obejmuje 8 zajęć praktycznych i przygotowuje do egzaminu na poziomie "0"
Koszt: 400 PLN
Przyjmujemy zapisy co miesiąc! :)

Zajęcia dla średniozaawansowanych (grupowe z instruktorem):

Kurs obejmuje 8 zajęć praktycznych i przygotowuje do egzaminu na poziomie "1"
Koszt: 400 PLN
Przyjmujemy zapisy co miesiąc! :)

Zajęcia dla zawodników:

Zapraszamy w soboty i niedziele - prosimy o kontakt

Kontakt:

+48/609 720 605
Lidia Kowalewska - Agility

Miejsce: ul. Łucji 12 (boisko Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4)

Uczestnik musi być członkiem ZKwP o/Łódź z opłaconą składką członkowską za rok 2024.

REGULAMIN ZAJĘĆ AGILITY
 
Agility to niezwykle widowiskowa dyscyplina kynologiczna. Team składający się z przewodnika i psa musi w jak najkrótszym czasie, a przede wszystkim unikając błędów, pokonać tor składający się z około 20 przeszkód. Aby było to możliwe, konieczna jest doskonała współpraca psa z przewodnikiem, który jedynie za pomocą określonych gestów i komend głosowych kieruje psem, wskazując kolejne przeszkody do pokonania. Nad poprawnością przebiegu czuwa sędzia, który w przypadku pojawienia się błędów, dolicza punkty karne. Polscy zawodnicy od lat z sukcesami uczestniczą w najważniejszych imprezach związanych z tym sportem, często zajmując najwyższe lokaty. 

Aktualnie psy biegają w 5 kategoriach, które są dostosowane do wysokości psa. W agility mogą konkurować czworonogi przeróżnych ras, ale także mieszańce. Świetnie sprawdzają się zarówno maleńkie yorkshire teriery czy papillony, ale też średniej wielkości owczarki szetlandzkie, pudle czy spaniele. Doskonałe predyspozycje do agility mają też większe psy. Border collie, owczarki australijskie, kelpie oraz inne rasy także świetnie radzą sobie na torze.

Jeśli masz psa i chcesz spróbować swoich sił w agility, zapraszamy na treningi organizowane przez naszą sekcję. Od podstaw nauczymy Cię jak pracować z psem, jak zmotywować go do ćwiczeń by sprawnie, szybko i bezbłędnie pokonywał kolejne przeszkody.